Mnoho lidí má u svých domů či chat nebo chalup terasu nebo balkon. Ty slouží k tomu, abychom si na nich mohli v klidu posedět, aniž bychom museli ven. Také zde můžeme například sušit prádlo, pokud se nám již nevejde na zahradu.
Je také faktem, že tyto umožňují daleko lepší vyvětrání místnosti a vytvoření průvanu, což oceníme zejména v horkých letních měsících. Často také nabízí pěkný výhled, kterého si člověk může užívat například u hrnku dobré kávy.
Avšak i zde, jako všude, se mohou při stavbě vyskytnout drobné chyby, které ve výsledku znamenají, že podlaha není dokonale rovná. Případně se může stát, že se prohne například kvůli únavě materiálu či díky působení vnějších vlivů. To se stává zejména u starších budov.
Ať už je však důvod jakýkoliv, znamená pro nás fakt, že si již posezení zdaleka tolik neužijeme. Buď stůl nebo židle, na které sedíme, se nám totiž bude viklat. Díky tomu se může například snadno stát, že si vylijeme kávu, případně jiný nápoj, nebo se dokonce daný nábytek rozbije. Otázkou tedy je, jak to napravit.
Samozřejmě předělávat terasu je nesmysl. Proto většina lidí volí podložení onoho nábytku buď kusem složeného kartonu nebo dřevem. To však není ten nejlepší nápad. Mnohem výhodnější je využít rektifikační terč. O něm však mnoho lidí doposud neslyšelo.
V podstatě se jedná o menší nastavitelnou kovovou konstrukci, do níž upevníme nohu onoho nábytku a nastavíme, o kolik výše má být, aby byla v rovině s ostatními. Terče jsou navíc těžší, takže se nemusíme bát, že se pohnou a celý systém tak rozhodí.
Samozřejmě je faktem, že nejsou nejlevnější, hlavně kvůli použitému materiálu. To platí zvláště o kvalitních kouscích. Je však třeba přiznat, že vypadají podstatně lépe než běžně používané varianty podložení, a také mnohem lépe fungují. A to je to, o co by nám zde mělo jít.