Pokud máte pouze tu možnost, aby byl Váš pejsek v bytě anebo i když máte domeček se zahradou, ale chcete, aby byl Váš pejsek doma s Vámi – přečtěte si pár užitečných rad, které by každý pejskař měl znát.
- CHLUPY – Pokud je Váš mazlíček doma, připravte se na obrovské množství chlupů, které nebudou pouze na podlaze! Podlahu můžete vyřešit robotickým vysavačem, který pojme i chlupy. Vždy se ujistěte před koupí. Můžete také volit zametání či vysávání klasické. Je třeba vědět, že pro čistotu je třeba také vytírat alespoň jednou denně. Chlupy mohou být i na odpočívacích prostorech – postel, gauč aj. Tyto místa jsou třeba buď vysávat speciálním nástavcem na vysavači anebo pokud máte pratelné potahy, můžete to řešit tímto způsobem. Případně válečky na chlupy jsou rychlým pomocníkem, který uleví jak čalouněnému nábytku, tak i našemu oblečení.
- RŮZNÉ TEKUTINY – Ať už se jedná o kapičky moči nebo o hltajícího pejska, který polovinu misky s vodou nabere s sebou při odchodu od pití – je jasné, že vytírání je nutné. Pokud se jedná pouze o vodu, stačí se vybavit vlhčenými ubrousky. Pokud jde ale o moč, mějte doma čistící prostředky, které eliminují tento specifický zápach.
- ROZKOUSANÝ/NAKOUSANÝ NÁBYTEK – Může jít jak o štěně, tak i o staršího psa. Někteří psi si tak vybíjejí svojí frustraci z odchodu svého páníčka. Ve štěněčím věku je toto přirozená věc, u které musíme být důslední, aby štěňátko pochopilo, že se to nedělá! Pro ošetření povrchů lze zakoupit sprej proti okusování nábytku.
Především budete mít ale doma plno radosti a úžasná přivítání!
Nepodceňte přípravu bytu na příchod psa. Pořiďte si vhodné prostředky a pomůcky, ať je Vaše soužití tím nejlepším, co jste si mohli přát a ani jednou nezaklejete. Vymezte hranice, které Váš pejsek stoprocentně pochopí a bude respektovat. I když je Váš mazlíček tím nejlepším přítelem, pořád jste Vy pán a on pes a nemůže Vám přerůst přes hlavu.